Dużo czasu spędzasz na mediach społecznościowych i zamieszczasz wpisy na Facebooku lub Twitterze? Nawet nie przypuszczasz, że możesz przez to nie wjechać do Stanów Zjednoczonych!

Administracja prezydenta Donalda Trumpa wprowadziła ostatnio zmiany we wniosku o przyznanie wizy uprawniającej do wjazdu na teren USA. W nowych drukach pojawiły się dodatkowe obowiązkowe pola, w których osoba chcąca uzyskać wizę, musi wpisać informacje o wszystkich profilach w mediach społecznościowych, a także adresach mailowych i numerach telefonów używanych w ciągu ostatnich pięciu lat. Pewne wyjątki będą poczynione jedynie w przypadku kilku typów wiz oficjalnych i dyplomatycznych.

Do tej pory podobne restrykcyjne  uregulowania władze amerykańskie stosowały wyłącznie w odniesieniu do obywateli państw, które przez USA zostały uznane za popierające terroryzm, a więc Syrii, Iraku czy Korei Północnej.

– Media społecznościowe mogą być ogromnym forum dla aktywności terrorystycznej – stwierdził jeden z przedstawicieli amerykańskiego Departamentu Stanu, uzasadniając wprowadzenie nowych przepisów. – Nowe zasady będą ważnym narzędziem wykrywania terroryzmu, zagrożeń publicznego bezpieczeństwa i niebezpiecznych osób, które chciałyby czerpać korzyści z uzyskania pozwolenia na postawienie stopy na amerykańskiej ziemi – podkreślił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę