I tak i nie. Wszystko zależy od stylu życia, a szczególnie ilości i jakości spożywanych posiłków. Aby schudnąć najważniejszy jest łączny bilans kaloryczny – trzeba więcej energii spożytkować niż się dostarczyło do organizmu. Spacer dla wielu osób jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku braku możliwości wykonywania innych aktywności sportowych.

Wiele osób nie docenia chodzenia i spacerowania. Ta forma ruchu, może przynieść rewelacyjne efekty w postaci zrzucenia nadmiarowych kilogramów. Ważne jednak aby spacery były regularne i towarzyszyła im odpowiednia dieta. Spacer może poprawić kondycję i wydolność organizmu.

Ile kalorii można spalić podczas godzinnego spaceru? To zależy głównie od wagi i prędkości chodzenia. Im szybciej, tym spalisz więcej kalorii. Jak informuje redakcja ZET, osoba ważąca około 55 kg, podczas wolnego spacerowania przez godzinę spali około 154 kcal. Osoba ważąca około 110 kg podczas tego samego spaceru spali około 305 kcal. Aby schudnąć najlepszy jest deficyt 500 kalorii dziennie.

Ważne jest również to, czy chodzisz w sposób ciągły, czy w krótszych seriach – na przykład 50 minut dziennie, albo dwa razy po 25 minut dziennie. Badania wykazują, że opcja dwa razy a krócej przynosi lepsze efekty.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę