jeżówka purpurowa
fot. Pixabay

Uroczym kwiatem przez wielu ludzi niedocenianym, jest jeżówka purpurowa. Jest śliczna, więc może całkowicie przeobrazić Twój ogródek. Zresztą pasuje też świetnie do wielu bukietów kwiatowych. Okazuje się, że przez 1 błąd roślina może nie zakwitnąć.

Jeżówka purpurowa. Odpowiedni dobór stanowiska to podstawa

Jeśli chcesz wyhodować śliczną jeżówkę, powinieneś wiedzieć jak ją sadzić. Kluczowe jest stanowisko i okres sadzenia. Te dwa czynniki mają znaczący wpływ na szybkość i jakość wzrostu.

Roślina zaczyna kwitnąć w czerwcu i tak bawi oko aż do września, więc siew przypada na koniec kwietnia. Gdy w donicach urośnie na wysokość 16 cm (po ok. 2 miesiącach), to może już trafić do rabatek. Z kolei jeżówka z sadzonek może zostać umieszczona w gruncie wcześniej (nawet w maju). Kluczowe jest stanowisko. Jak znaleźć to idealne? Jeśli wiesz jak dbać o jeżówkę, to posadź ją w miejscu ciepłym i bezwietrznym.

Gdy będzie rosła w półcieniu, to możliwe, że nie wyda kwiatów. Poza tym lubi żyzną glebę. Jeżeli zapewnisz jej powyższe warunki, to będzie dekorować Twój ogród aż do pierwszych dni października. Na tym nie koniec.

Jak zadbać o jeżówkę purpurową? Sąsiedztwo ma znaczenie

Najlepszym sąsiadami dla tej rośliny są ostróżka, floks, krwawnica i tojad.

Nie zapomnij też o systematycznym podlewaniu jeżówki, szczególnie w sezonie letnim, a także przycinaniu jej po przekwitnięciu, a więc na jesieni. Weź sobie do serca powyższe rady, a kwiat na pewno Ci się za to odwdzięczy.

Czytaj też: Uratuj zniszczone przez deszcz surfinie. Wystarczy 1 trik


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę