W USA o fotel prezydenta ubiega się Donald Trump i Joe Biden. Zamiast debaty prezydenckiej w miniony czwartek obydwaj kandydaci odpowiadali na pytania w dwóch różnych stacjach telewizyjnych. W ABC News Joe Biden mówił między innymi o polityce zagranicznej.

Kandydat Demokratów na spotkaniu w Filadelfii poruszył sprawę Białorusi. Co więcej, do takich systemów porównał tez ten w Polsce i na Węgrzech. – NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (…). Widzimy to wszystko, co się dzieje od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie (…) – mówił Joe Biden.

Na te słowa odpowiedział sztab Donalda Trumpa. – Porównywanie Polski do Białorusi jest przejawem braku zrozumienia przez Joe Bidena polityki zagranicznej i obrazą dla Amerykanów polskiego pochodzenia – przekazano w oświadczeniu dla Polskiej Agencji Prasowej. Sztab Trumpa podkreślił też, że Polska i Węgry to wolne narody.

Biden mówił też, że „jeśli wygra wybory, utrzyma zobowiązania Ameryki wobec NATO i zakończy schlebianie administracji Donalda Trumpa wobec prezydenta Rosji, Władimira Putina”.
Wybory odbędą się 3 listopada. Ostatnia debata prezydencka ma być przeprowadzona 22 października.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę