Julia Pitera: Andrzej Duda jeździ, robi kampanię wyborczą, a opozycja nawala się w Sejmie!

REKLAMA

Była europosłanka PO Julia Pitera jako jedna z pierwszych zaczęła krytykować władze swojej partii za porażkę wyborczą, jak również kierunek, jaki obrał Grzegorz Schetyna. W rozmowie z portalem gazeta.pl polityk Platformy zarzuciła prominentnym politykom ugrupowania kompletny brak wizji i jakiejkolwiek strategii.

– W co gra PiS? W chaos. Andrzej Duda jeździ, robi kampanię wyborczą, spotyka się z ludźmi, którzy stoją z transparentem „Duda 2015-2025”, a opozycja się nawala w Sejmie o przeliczanie ponowne głosów — powiedziała Pitera, nawiązując do protestów wniesionych przez PiS do Sądu Najwyższego w sprawie wyborów do Senatu.

REKLAMA

– Tak rządzi PiS. Pakuje opozycję w chaos. Jeżeli opozycja nie znajdzie wyjścia z tego zarządzania kryzysami, chaosami, w które wchodzi w całości, naprawdę będzie źle — dodała polityk PO.

Julia Pitera w rozmowie z gazeta.pl po raz kolejny wezwała też Grzegorza Schetynę do rozliczenia się z przegranych wyborów parlamentarnych.

REKLAMA

– Ktoś się czegoś boi, poddania weryfikacji? Przestańmy mówić o osobistych ambicjach ludzi. Schetyna powinien się poddać weryfikacji. Jeśli przejdzie ją suchą nogą, to sprawa się skończy — oświadczyła.

Podziel się: