„Mamy 33 nowe przypadki zakażenia , potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” – podaje Ministerstwo Zdrowia. Łącznie zakażonych jest już 411 osób. Resort odniósł się także do śmierci 27-latki, która przebywała w szpitali w Łańcucie.

„Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego” – dodaje ministerstwo.

„W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem” – czytamy w informacji podanej przez resort.

Wcześniej do śmierci 27-latki odnieśli się lekarze ze szpitala w Łańcucie. Prawdopodobnie główną przyczyną śmierci pacjentki była sepsa.

Portal wp.pl podaje, że dr Andrzej Cieśla, dyrektor Centrum Medycznego w Łańcucie powiedział, iż koronawirus nie był jedyną przyczyną, ale się przyczynił do śmierci pacjentki. – Do zapalenia płuc doszła dodatkowa infekcja. Pacjentka wymagała zabiegu operacyjnego i usunięcia ogniska zapalnego. 12 godzin po zabiegu zmarła – mówił dziennikarzom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę