Agata Kornhauser-Duda
Fot. Kancelaria Prezydenta Twitter

Niedawno na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze pojawił się wpis, w którym ogłoszono 8. rok aktywności małżonki prezydenta Polski. Postanowił to wykorzystać kabaret Neo-Nówka, który zadrwił z Agaty Kornhauser-Dudy.

– Edukacja, w tym nauczanie polonijne, wsparcie seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych, a także projekty skierowane do uchodźców z Ukrainy – to wybrane pola aktywności Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy w 8. roku prezydentury Andrzeja Dudy – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

Do wpisu dodano zdjęcie przedstawiające pierwszą damę, a także opis dotyczący ośmiu lat aktywności. Kabaret Neo-Nówka wykorzystał zamieszczoną grafikę i postanowił wbić szpilkę małżonce Andrzeja Dudy.

– Perfekcyjny żart powinien być śmieszny, trafny i błyskotliwy. Może zawierać elementy absurdalne, ale również poważne. Najlepiej gdy jest podszyty ironią i pokazuje duży dystans do siebie. Tutaj mam to wszystko – czytamy we wpisie popularnego kabaretu.

Internauci pozytywnie odebrali wpis Neo-Nówki. Wielu z nich przyznało, że ma podobne odczucia co do ośmiu lat aktywności Agaty Kornhauser-Dudy. Niektórzy decydowali się także na samodzielne przeróbki zamieszczonej grafiki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!