koronawirus
fot. Unsplash

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” sprzeciwił się wprowadzeniu restrykcji covidowych. Zdaniem lidera partii rządzącej nie będą one stosowane.

– Próbujemy podążać drogą liczenia się z realiami. Naprawdę nie kierujemy się żadnym oportunizmem politycznym. Kierujemy się przede wszystkim kwestią egzekwowalności ewentualnych ograniczeń – powiedział Kaczyński. – Nie ma sensu wprowadzać restrykcji, skoro nie da się sprawić, by były stosowane. Mamy świadomość wielkiej niechęci społeczeństwa do ograniczeń, nie mówiąc już o lockdownie – oświadczył polityk, cytowany przez PAP.

Według lidera PIS jedyną szansą na pokonanie koronawirusa są szczepienia.

– Trzeba doprowadzić do tego, by liczba zaszczepionych radykalnie wzrosła. Obawiam się, że nie ma wyboru. Bylibyśmy w dużo lepszym położeniu, gdyby większa liczba naszych obywateli się zaszczepiła. Gorąco do tego zachęcam – stwierdził.

Kaczyński dodał, że należy też „walczyć o utrzymanie systemu ochrony zdrowotnej”.

– Wszystko wskazuje jednak, że omikron tworzy nową sytuację – taką, w której trzeba odrzucić wszystkie względy i podjąć daleko idące decyzje. Nie możemy dopuścić do załamania się ochrony zdrowia, a wraz z nią gospodarki, a nawet państwa – zauważył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę