Kaczyński odniósł się do zarzutów wobec Jana Pawła II. Mocne słowa!

Kaczyński stwierdził, że zarzuty wobec papieża do akcja dezinformacyjna
fot. Silar | CC BY-SA 3.0

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował specjalny list do Forum Klubów „Gazety Polskiej”. Odniósł się w nim do zarzutów wobec Jana Pawła II, jakoby papież wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele Katolickim i nie starał się im przeciwdziałać. Kaczyńskie stwierdza w liście, że jest to „skoordynowana medialna nagonka” i że należy spodziewać się kolejnych tego typu działań.

REKLAMA

Do odczytania specjalnego listu szefa Prawa i Sprawiedliwości doszło podczas spotkania sympatyków Klubów „Gazety Polskiej” na Dolnym Śląsku. Pojawili się tam m.in. politycy PiS – jak np. marszałek Elżbieta Witek. Choć Jarosława Kaczyńskiego zabrakło na wydarzeniu, jego wiadomość została odczytana uczestnikom.

Na początku Kaczyński podziękował Klubom „Gazety Polskiej” za wspieranie Prawa i Sprawiedliwości. Następnie prezes partii rządzącej odniósł się do głośnej ostatnio afery wokół papieża Jana Pawła II, sprowokowanej głównie emisją reportażu „Franciszkańska 3”.

REKLAMA

„Tym razem stoimy w pobliżu potężnej akcji dyfamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, Kapłana, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu i przez dekady kształtował polskie życie duchowe –  św. Jana Pawła II. Przez lata byliśmy świadkami różnego typu ataków na Kościół, ale to, z czym mamy teraz do czynienia jeszcze jakiś czas temu byłoby nie do pomyślenia” – napisał Jarosław Kaczyński w liście, cytowanym przez „Fakt”.

Kaczyński: Ataki na papieża będą się powtarzać, to zorganizowana akcja

Prezes PiS dodał, że jeszcze do niedawna nikt nie ośmieliłby się kierować zarzutów w stronę Jana Pawła II, nie mając na nie mocnych dowodów.

REKLAMA

„Dziś jest to już możliwe. Zapadają decyzje, by tak wielkiego kalibru oskarżeniami opartymi na insynuacjach i nieliczeniu się z oczywistymi faktami –  co wykazali liczni znawcy przedmiotu analizujący szkalujące św. Jana Pawła II materiały – wypełniać przestrzeń debaty publicznej” – stwierdził Kaczyński.

Zdaniem szefa Prawa i Sprawiedliwości, takie ataki na papieża będą się nasilały i będą się powtarzać.

„Nie ma co się łudzić: tego typu ataki będą się nasilać. Musimy więc być na nie przygotowani pod każdym możliwym względem. Dziś dajemy im odpór, ale żebyśmy mogli czynić to równie skutecznie w przyszłości, musimy wygrać wybory” – zaznaczył Jarosław Kaczyński w liście do Forum Klubów „Gazety Polskiej”.