REKLAMA

Jarosław Kaczyński ukarany naganą przez Sejmową Komisję Etyki Poselskiej
fot. Piotr Drabik | Creative Commons Attribution 2.0

Po niedawnych wyborach parlamentarnych zaczęło się pojawiać coraz więcej głosów, że prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien udać się na polityczną emeryturę. Właśnie o ten temat Polacy zostali zapytani w najnowszym sondażu.

REKLAMA

Szerokim echem odbił się wywiad, jakiego niedawno Radiu Zet udzielił były rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Przekazał on, że bez wahania uważa, iż Jarosław Kaczyński powinien udać się na emeryturę. Podobnie odpowiedział na pytanie o zawalenie kampanii wyborczej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Pracownia IBRiS przeprowadziła dla Radia Zet sondaż. Aż 68,2 proc. ankietowanych wskazało, że ich zdaniem Kaczyński „zdecydowanie” powinien pójść na emeryturę. „Raczej tak” zaznaczyło 6,7 proc. badanych, „zdecydowanie nie” 8,8 proc. badanych, „raczej nie” 11,1 proc., a 5,2 proc. nie wiedziało, jaką wskazać odpowiedź.

REKLAMA

Okazuje się więc, że większość badanych popiera zakończenie politycznej kariery przez prezesa PiS. Z badania wynika, że nawet wśród wyborców PiS nie brakuje osób, które wysłałyby Jarosława Kaczyńskiego na polityczną emeryturę.

Zgodnie z wynikami badania, aż 36 proc. badanych, którzy poparli ten pomysł to zwolennicy partii rządzącej. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej odsetek ten wynosił 95 proc., a spośród wyborców Trzeciej Drogi aż 100 proc.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA