Kaczyński udzielił ostrego wywiadu. W ogóle się nie hamował!

Kaczyński udzielił wywiadu TV Republika.
Fot. Wikimedia / Domena Publiczna

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Danucie Holeckiej w Telewizji Republika. Prezes PiS był pytany o różne kwestie, ale najbardziej polityk „uaktywnił” się, kiedy prezenterka telewizyjna zapytała go o Platformę Obywatelską, Donalda Tuska i Unię Europejską. Kaczyński nie gryzł się w język. Nazwał PO „partią zewnętrzną”, która „reprezentuje interesy Niemiec” w Polsce.

REKLAMA

Tuż przed wyborami do Europarlamentu prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla zaprzyjaźnionej Telewizji Republika. Z szefem największej opozycyjnej partii rozmawiała Danuta Holecka, która przed zmianą rządu pracowała w Telewizji Polskiej.

Już na początku rozmowy Kaczyński nie krył rozgoryczenia kształtem polskiej sceny politycznej, a szczególnie przeszkadza mu jedna partia – Platforma Obywatelska. Prezes PiS wprost zarzucił PO i jej liderowi – Donaldowi Tuskowi, obecnemu premierowi – działanie na rzecz Republiki Federalnej Niemiec.

REKLAMA

Kaczyński udzielił wywiadu dla Telewizji Republika. Wprost stwierdził, że partia Tuska „reprezentuje niemieckie interesy”

„Platforma Obywatelska to nie jest polska partia, tylko partia zewnętrzna, która reprezentuje niemieckie interesy” – powiedział Kaczyński.

Co więcej – poprzez interesy Niemiec, jak sam stwierdził, Kaczyński rozumie współpracę z Rosją „taką, jaka ona jest”. Prezes PiS skrytykował także członków obecnego rządu Donalda Tuska, o których powiedział, że nie odznaczają się nadmierna przenikliwością. Co ciekawe, docenił swojego rywala i wykluczył Tuska z tego grona. Stwierdził, że premier „nie jest najgorszy pod tym względem”.

Wracając do tematu Niemiec, Kaczyński stwierdził, że w opinii Niemców – jeszcze sprzed I wojny światowej – Polska powinna być „takim malutkim, podporządkowanym Niemcom nie tyle państwem, co państewkiem, a teraz — biorąc pod uwagę traktaty europejskie — takim terenem zamieszkiwania Polaków pod obcą władzą, gdzie decyzje będą zapadały z zewnątrz”.

REKLAMA

Udostępnij: