REKLAMA

Jarosław Kaczyński
Fot. PiS Twitter

Jak dowiedział się „Super Express”, Jarosław Kaczyński zorganizował tajną naradę z udziałem polityków PiS na Nowogrodzkiej. Prezes partii rzekomo ma planować protest, którego celem będzie uwolnienie skazanych polityków.

REKLAMA

Tabloid przekazał, że we wtorkowy wieczór do siedziby Prawa i Sprawiedliwości zjechali się najważniejsi politycy, z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Tajna narada miała na celu ustalenie zasad protestu związanego z osadzonymi politykami.

Kaczyński rzekomo ma mieć nadzieję, że tym razem uda się mu zorganizować ogólnopolską akcję protestacyjną. – To było spotkanie w trybie pilnym. Dyskutowaliśmy o naszym planie i scenariuszach w kontekście Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika – przekazał „Super Expressowi” rozmówca z PiS.

REKLAMA

Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej opowiedział, czy obawia się protestów w całym kraju. – Nie widziałem na ostatnim marszu PiS dużej mobilizacji. Może trzeba zmienić lidera? Życzę, żeby próbowali i może uda im się zgromadzić choćby jedną trzecią uczestników, która była na marszu 1 października – powiedział.

Cała akcja dotyczy zatrzymania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, byłych szefów CBA, do którego doszło 9 stycznia w Pałacu Prezydenckim. 20 grudnia ubiegłego roku obaj zostali skazani prawomocnym wyrokiem na dwa lata w związku z tzw. aferą gruntową.

REKLAMA

REKLAMA