Kaloryfer słabo grzeje
Pixabay

Kaloryfer słabo grzeje? Wystarczy wykonać jedną czynność, a problem zniknie jak za dotknięciem magicznej różdżki. Sprawdź czy znasz ten trik.

Zimowy czas oznacza, że w naszych domach włączamy kaloryfery. Częstym i najbardziej popularnym problemem, z którym zmagał się prawie każdy jest to to, że dolna część grzejnika jest zimna i w pomieszczeniu jest chłodniej. Okazuje się, że jest na to świetny i prosty patent. Niewiele osób o tym wie, dlatego sprawdź i wypróbuj.

Kaloryfer słabo grzeje? Zastosuj ten genialny sposób

Gdy kaloryfer jest zimny i słyszymy także charakterystyczne przelewanie, bulgotanie pęcherzyków wody należy zastosować pewien trik. Na początku zakręć zawór ustawiając gałkę grzejnika na „0”, następnie podstaw większą miskę oraz ręcznik. Powoli zacznij odkręcać śrubunek, a gdy usłyszysz syczenie powietrza poczekaj, aż zacznie lecieć woda do miski. Wtedy zakręć śrubunek i odkręć zawór, by kaloryfer grzał ponownie.

Jak odpowietrzanie nie daje rezultatów to prawdopodobnie w grzejniku zebrało się zbyt dużo rdzy. Uniemożliwia to prawidłowy przepływ wody, dlatego w takim wypadku należy wymienić na nowy. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, weź pod uwagę tegoroczne oszczędności spowodowane kryzysem energetycznym, przez które grzejniki mogą słabiej grzać.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!