9-14 lutego w Rio de Janeiro odbędzie się brazylijski karnawał, który przyciągnie prawdopodobnie 1,5 mln turystów z całego świata. W tych dniach na ulicach miasta będzie bawić się ponad 6 mln ludzi.

W związku z tym brazylijskie ministerstwo zdrowia podjęło pewne kroki. Minister tego resortu Ricardo Barros poinformował wczoraj, że władze Brazylii w ramach kampanii społecznej rozdadzą ponad 100 milionów prezerwatyw. Akcja ta odbędzie się w ramach kampanii społecznej, której celem jest zwiększenie świadomości wśród uczestników zabaw karnawałowych odbywających się na ulicach miast Brazylii. Kampania ma uświadomić, jak ważne jest używanie prezerwatyw, zwłaszcza w Brazylii, w której odnotowuje się największą liczbę zachorować na AIDS w Ameryce Łacińskiej.

W najbliższych dniach w całej Brazylii zostanie rozdanych ponad 106 mln prezerwatyw dla mężczyzn, 200 tys. dla kobiet i 3,8 mln dawek żelu intymnego.

Minister zdrowia tłumaczył cel akcji prozdrowotnej: – Tego typu kampanie, które zostaną rozszerzone na inne popularne święta w całym roku, dadzą możliwość nie tylko zredukowania w kraju liczby przypadków AIDS, lecz także innych infekcji przekazywanych drogą płciową.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę