Wykonywanie zawodu lekarza lub kasjera w obecnych, pandemicznych czasach wymaga poświęcenia. Kontakt z ludźmi prowadzi do narażenia na zarażenie koronawirusem. Jednak nie ma co porównywać odpowiedzialności zawodowej wśród pracowników dyskontu i lekarza. Co ciekawe kasjerzy, zarabiają więcej niż młodzi lekarze.

W Polsce lekarze zarabiają niewiele. Pokazały to wyniki raportu przygotowanego przez Sedlak&Sedlak. Firma przeprowadziła w styczniu 2020 roku anonimowe badanie dotyczące zarobków medyków, opublikowane na portalu Dziennik Polski24. Co się okazało? Mediana zarobków lekarzy wyniosła 4530 zł brutto. Jak wynika z badań firmy, połowa ankietowanych odpowiedziała, że zarabia między 3900 zł a 6290 zł brutto, zarobki jednej czwartej są niższe, a jednej czwartej – wyższe. Jak informuje redakcja gazety.pl wynagrodzenie lekarza w sektorze publicznym wiąże się ściśle ze stażem jego pracy i dotyczy tylko etatów, a nie kontraktów.

Najmniej zarabiają młodzi lekarze na stażu. Ich płaca od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 roku wynosiła równowartość płacy minimalnej (2600 zł brutto). Od 1 kwietnia wynosiło ono 2700 zł brutto, a od 1 lipca, jak podaje portal Puls Medycyny, wartość ta wzrosła do 2900 zł brutto. Ile zarabiają lekarze specjaliści? Jak podaje portal MedycynaPrywatna.pl lekarze wybranych dziedzin zatrudnieni w trybie rezydentury od 1 lipca 2020 roku zarabiają 4793 zł brutto a po dwóch latach rezydentury – 5300 zł brutto.

Ile zarabiają pracownicy Biedronki i Lidla? Pensje pracowników Biedronki i Lidla zależą od stażu pracy, stanowiska oraz lokalizacji sklepu – najwyższe wynagrodzenia otrzymują w dużych miastach. W Biedronce początkujący kasjer-sprzedawca otrzymuje od 3050 zł brutto, kasjer-sprzedawca po 3 latach pracy – od 3200 zł brutto, początkujący magazynier – od 3200 zł brutto, magazynier ze stażem pracy – nawet 4150 zł brutto, a kierownik sklepu – 3500-4500 zł brutto. Pracownicy dostają też wynagrodzenie uznaniowe za doskonałe wyniki pracy, a także przysługuje im pakiet socjalny.

W Lidu wynagrodzenie również zależy od stażu pracy, wielkości miasta. Początkujący kasjer-sprzedawca zarabia 3100 zł brutto, kasjer-sprzedawca po roku stażu – 3250 zł brutto, kasjer-sprzedawca – 4050 zł brutto (w dużych miastach do 4350 zł brutto), początkujący magazynier obsługujący wózek widłowy – 4050 zł brutto, magazynier po trzech latach stażu – 4900 brutto, początkujący magazynier zajmujący się komisjonowaniem towaru – 4000 zł brutto, magazynier zajmujący komisjonowaniem towaru, po trzech latach stażu – 4800 zł brutto. Pracownicy Lidla, podobnie jak pracownicy Biedronki również mogą liczyć na pakiet socjalny oraz miesięczne premie uznaniowe.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę