fot. YouTube | STOP CHAM

Aż włos się jeży na głowie, kiedy patrzy się na taki wypadek. Na Drodze Krajowej 92 dwa doszło do małej katastrofy. Auto osobowe, prowadzone przez starszego mężczyznę, z impetem uderzyło w bok ciężarówki, poruszającej się po krajowej trasie. Wydaje się, że małe auto nie może zrobić krzywdy 40-tonowemu zestawowi. Tymczasem ciągnik z naczepą prawdopodobnie pójdzie do kasacji.

Na kanale „STOP CHAM” w serwisie YouTube pojawiło się kolejne dramatyczne nagranie przypadkowego kierowcy. To, co wydarzyło się na DK 92, mogą zobaczyć widzowie tylko o mocnych nerwach. Przy okazji jest to przestroga dla kierowców, którzy do tej pory nie wyobrażali sobie, że nieuwaga na drodze może spowodować takie szkody.

Do groźnego i jeszcze groźniej wyglądającego wypadku doprowadził 63-letni mieszkaniec miejscowości Lwówek. Starszy kierowca poruszał się prostopadłą do DK 92 drogą, prowadzącą przez pola. Oglądając nagranie, wydaje się, że 63-latek zwolni, zanim dojedzie do końca drogi, która prowadzi do wjazdu na krajową trasę. Tymczasem Volkswagen „pruł” boczną drogą aż się kurzyło! Na kursie kolizyjnym 63-letniego kierowcy znalazł się ciągnik ciężarowy z naczepą, za kierownicą którego siedział 58-latek.

63-letni kierowca Volkswagena staranował bok ciężarówki na DK 92. Zestaw „położył” się na boku

Na nagraniu widać, jak Volkswagen nie zatrzymuje się, aby ustąpić pierwszeństwa zestawowi ciężarowemu, który porusza się prosto po DK 92. Zamiast tego – nawet nie zwalniając – auto 63-letniego kierowcy z impetem uderza w bok TIR-a! Wydaje się, że skończy się to nieuniknioną masakrą zwłaszcza dla kierowcy osobówki. Tymczasem w ciągu kilku sekund, 58-latek stracił panowanie nad samochodem ciężarowym.

Widać jak TIR „mota się” na drodze, skręcając raz to w jedną, raz w drugą stronę, aż w końcu zestaw przewraca się i wjeżdża bokiem ciężarówki na sąsiadujące z trasą pole.

„Dobra kończę. Kończę, bo wypadek jest. Walnęli się przede mną” – powiedział nerwowo autor nagrania, który przerwał swoją rozmowę telefoniczną, kiedy zobaczył co wydarzyło się kilkadziesiąt metrów przed nim.

„Wypadek na DK 92 między Grońskiem, a Lwówkiem. Ciężarówką kierował 58-letni mieszkaniec gminy Nowy Tomyśl, a VW-genem  63-letni mieszkaniec gminy Lwówek. Obaj mężczyźni z obrażeniami zostali zabrani do szpitala” – czytamy w opisie filmu na kanale „STOP CHAM”.

Nagranie wykonano na DK92, 5 kwietnia 2022 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę