Katastrofalne prognozy dla Koalicji Obywatelskiej! PiS bierze władzę w samorządach!

REKLAMA

Wrześniowy sondaż CBOS przynosi fatalne wieści dla koalicji Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej, a świetne dla Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się, że partia rządząca deklasuje konkurentów z opozycji i ma szanse na przejęcie władzy w samorządach.

Aż 34 procent respondentów w wyborach do sejmików województw zagłosowałoby na PiS, a na połączone siły opozycji, czyli Koalicję Obywatelską Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej jedynie 15 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazł się Kukiz’15 z poparciem na poziomie 8 proc. Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego i Bezpartyjnych Samorządowców zdobyliby po 5 proc. głosów.

REKLAMA

W porównaniu z badaniem CBOS z sierpnia notowania PiS zmalały o 1 punkt proc., a poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło o 3 punkty proc. W sierpniu poparcie dla tego komitetu, jeszcze przed przystąpieniem do niego Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej, wyraziło 18 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 6–13 września 2018 roku na liczącej 1023 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

REKLAMA

Podziel się: