Kazała mężowi odetkać zlew. Całą robotę wykonał za niego krem

zlew i krem
fot. screen Youtube / greenlifetipps / Pixabay

Odpływ lubi się czasami zatykać, a wtedy trudniej jest funkcjonować w kuchni. Wyjście z sytuacji jest tylko jedno – znaleźć skuteczną metodę na udrożnienie otworu. Pewien użytkownik Youtube’a zdradził nam patent na zabezpieczenie zlewu przed zatorem. Odrobina popularnego produktu powinna załatwić sprawę. Swobodne korzystanie ze zlewozmywaka znów będzie możliwe.

REKLAMA

Problem z zatkanym odpływem? Tak go rozwiążesz

W tym przypadku sklepowy udrażniacz do rur jest niepotrzebny, podobnie jak wizyta hydraulika. Istnieje domowy patent do odblokowanie zlewu. Wystarczy wsypać do niego 2 paczki sody oczyszczonej, a potem zalać ją litrem wrzątku i zaczekać kilkanaście minut. Jeżeli mikstura wciąż nie będzie schodzić, ponownie wsypujemy 2 paczki sody i zalewamy szklanką mocno gorącego octu. Woda z octem to połączenie, które wymiata nieczystości.

Co zrobić, by zlew przestał się zatykać? Rada od youtubera

Pewien użytkownik YouTube o pseudonimie SmartFox zamieszcza mnóstwo użytecznych filmików, na których pokazuje jak utrzymać łazienkę, kuchnię czy pokoje w dobrym stanie. Niedawno zamieścił wideo, w którym objaśnił, jak uchronić się przed zatkanym zlewem. Sięgnął po… krem do depilacji. Kosmetyk ten zawiera mocno działające związki (m.in. kwas tioglikolowy), rozbijające brud. Te doszczętnie niszczą włosy i pozostałości produktów spożywczych obecne w środku.

REKLAMA

Jak zastosować krem do odtykania zlewu?

Zacznij od wymieszania łyżki kremu do depilacji z łyżką wody. Emulsję wlej do zlewu i zostaw ją tak na minimum 60 minut, a najlepiej na całą noc, oczywiście zablokuj wcześniej odpływ zatyczką. Kolejnego dnia wlej do zlewu sporą ilość wody (bezpośrednio z kranu). Dzięki temu odpływ i korek zostaną dobrze umyte, a zlew się więcej nie zatka. Kurację powtarzaj raz w tygodniu.

Czytaj też: Kup w aptece za 2 zł i dodaj 3 łyżki do prania. Ręczniki będą super miękkie i puszyste

REKLAMA

Podziel się: