Kup w aptece za 2 zł i dodaj 3 łyżki do prania. Ręczniki będą super miękkie i puszyste

ręczniki
fot. Pixabay

Chcesz, aby twoje ręczniki były miękkie, puszyste i przyjemne dla ciała? Przede wszystkim powinieneś zmodyfikować metodę odświeżania. Pranie ręczników nie jest wcale proste, jak może się wydawać. Wymaga odpowiedniego fachu – w przeciwnym razie materiały staną się szorstkie i niemiłe w dotyku. Aby zmiękczyć włókna, wystarczy przyswoić prosty trik. Kluczem do sukcesu jest użycie pewnego specyfiku aptecznego.

REKLAMA

Sposób na miękkie i puszyste ręczniki po każdym praniu

Dawniej zmiękczacze do tkanin nie były jeszcze dostępne na rynku i ludzie musieli sobie jakoś radzić. Zazwyczaj do prania dodawali produkt z apteki. Nie zapominano o nim zwłaszcza przy praniu ręczników. Te niestety mają często skłonność do nabierania nieprzyjemnej chropowatości i twardości. Sekretny składnik to gliceryna. Nie dość, że dobrze zmiękcza, to na dodatek pozwala utrzymać materiał w niebanalnym stanie.

Zadziałają już nawet 3 łyżki gliceryny – wlej ją wprost do pralki i włącz cykl. Po zakończeniu prania ręczniki będą jak nowe. Co więcej, tkanina przeniknie miłym, świeżym aromatem, który będzie czuć przez długi czas.

Jeżeli na ręczniku znajduje się jakaś ciężka plama, możesz go wykąpać w wodzie z dodatkiem gliceryny. Wlej 30 ml tego produktu do naczynia z wodą i mocz tkaninę przez całą noc. Potem przełóż ją do pralki i pierz tradycyjnie. Metoda prania ręczników z dodatkiem gliceryny jest niezwykle efektywna i dzięki niej odświeżysz szorstkie i twarde włókna.

REKLAMA

Czytaj też: Wrzuć do pralki razem z ciemnymi ubraniami. W mig rozwiążesz nurtujący problem

Podziel się: