Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, oświadczyła, że PiS prowadzi politykę, która doprowadzi do wyjścia naszego kraju z Unii Europejskiej.

Jednym z jej elementów jest tzw. ustawa kagańcowa, która likwiduje niezawisłość sędziowską. Regulacja czeka obecnie na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem Kidawy-Błońskiej akceptacja przez głowę państwa ustawy będzie kolejnym krokiem zrobionym przez partię Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta, by wyprowadzić Polskę z UE.

„Jeśli Andrzej Duda podpisze ustawę kagańcową, zrobi kolejny krok w stronę polexitu. Będzie to działanie wbrew interesowi Polski. Historia mu tego nie wybaczy”, napisała wicemarszałek Sejmu na Twitterze.

O groźbie polexitu kandydatka na prezydenta mówiła także w czasie ostatniej wizyty w Wlk. Brytanii, podczas której spotkała się między innymi z polską młodzieżą i Polonią.

– Jesteśmy otwartym i mądrym narodem niezależnie od tego, jaką część świata zamieszkujemy. Takiego postrzegania nas nie odbierze nam żaden, nawet najbardziej autorytarny rząd. Nie pozwolimy się wykluczyć z UE dla czyjegoś partyjnego interesu – oświadczyła kandydatka na prezydenta.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę