Kidawa-Błońska: Pandemię koronawirusa pokonamy tylko razem i tylko odpowiedzialnie! (WIDEO)

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

– To bardzo trudny czas dla Polski, dla każdego z nas. Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie z dnia na dzień – mówi Małgorzata Kidawa-Błońska w opublikowanym w niedzielę przesłaniu do Polaków. Wicemarszałek Sejmu i kandydatka na prezydenta w krótkim wystąpieniu odnosi się do trudnej sytuacji, w której obecnie wszyscy się znaleźliśmy.

Czytaj także:  Brudziński o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy: Będą dymisje, a być może i wybory

– Musimy jako Polacy pokazać, że w tych trudnych chwilach potrafimy zachować się rozsądnie i odpowiedzialnie. Kwarantanna i izolacja jest niezbędna. Posłuchajmy lekarzy, bo oni wiedzą najlepiej – apeluje Kidawa-Błońska.

Czytaj także:  Wyszkowski o prezydent Dulkiewicz i europosłance Adamowicz: Na ulice wychodzą demonstranci, ale wychodzą też ulicznice

Kandydatka na prezydenta po raz kolejny też podkreśla, że ze względów bezpieczeństwa potrzebne jest przeprowadzanie większej ilości testów na koronawirusa, szczególnie w przypadku osób z grupy wysokiego ryzyka.

Kidawa-Błońska domaga się tym samym wprowadzenia rozwiązań, które zastosowano w Niemczech i Korei Południowej. W tych krajach ujawniono wiele zakażeń, a w konsekwencji ograniczono zakażanie osób starszych i chorych. W Niemczech, dzięki przeprowadzeniu wielu testów, współczynnik śmiertelności wynosi więc ok. 0,2 proc. i jest ponad 12 razy niższy niż na obecnym etapie w Polsce.

Czytaj także:  Partie Gowina i Ziobry nie mają szans samodzielnie wejść do Sejmu
PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.