– Prezes Kaczyński powiedział wczoraj to, co naprawdę myśli: jeżeli nie popierasz PiS, to będziesz napiętnowany. Jeśli nie współpracujesz z PiS, to jesteś kolaborantem i będziesz napiętnowany. Prezes tworzy mur między Polakami. Zatrzymajmy to, póki jeszcze możemy! – powiedziała w Twardogórze kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu zareagowała w ten sposób na środowe wystąpienie Kaczyńskiego, w którym ten stwierdził, że wrogowie obecnej elity władzy będą piętnowani.

– Przez całą kampanię, ale przez całą moją pracę w polityce starałam się ludzi łączyć, namawiać do współpracy, żeby chcieli razem działać. Wczorajsze wystąpienie prezesa Kaczyńskiego pokazało nam zupełnie inną, dramatyczną sytuację w naszym kraju – mówiła w czwartek Kidawa-Błońska.

Jak stwierdziła, „prezes Kaczyński zrzucił wczoraj maskę i wreszcie powiedział prawdę, o czym myśli naprawdę, że chce Polaków dzielić”.

W ocenie kandydatki KO na premiera, „tylko zły człowiek może w taki sposób mówić o współobywatelach”. – Obrońmy Polskę przed takim podziałem, nienawiścią – zaapelowała do wyborców Małgorzata Kidawa-Błońska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę