– Zawsze byłam, jestem i będę przeciwna zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej. Władzo, walcz z wirusem, a nie z kobietami – mówi w opublikowanym na Twitterze nagraniu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta odniosła się w ten sposób do obywatelskiego projektu ustawy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, który przewiduje zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

Zdaniem Kidawy-Błońskiej to, że zdominowany przez PiS Sejm zajmuje się obecnie, w czasie pandemii koronawirusa, sprawą aborcji oznacza, że władza szuka tematu zastępczego, który miałby odwrócić uwagę od złej sytuacji w służbie zdrowia i zapaści gospodarczej.

– Nie ma naszej zgody na zaostrzanie tej ustawy. Władzo, zajmij się walką z wirusem, a nie walką z kobietami – apeluje Kidawa-Błońska.

– Niestety żyjemy w świecie zdominowanym przez mężczyzn, jak prezydent Duda, który chce zaostrzenia tej ustawy i chce ją nawet podpisać, albo takich, którzy zmieniają swoje poglądy, albo je ukrywają – przekonuje wicemarszałek Sejmu w spocie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę