Kiedy będzie można iść na koncert?

REKLAMA

Po ogromnych obostrzeniach spowodowanych pandemią koronawirusa, życie powoli wraca do normy. Otwarte są kina, teatry, organizowane są mecze. Niestety, blokada dotyczy branży artystycznej – nadal nie można organizować koncertów. Kiedy to się zmieni?

Kiedy koncerty w Polsce powrócą? Jak informuje strona rządowa gov.pl, minister kultur i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński postanowił wystąpić o nowelizację Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z epidemią. Czy to oznacza, że niedługo mogą wrócić większe koncerty?

REKLAMA

Redakcja Antyradio wyjaśnia, że nowelizacja ma sprawić, że zostanie dopuszczona możliwość organizacji wydarzeń artystycznych i rozrywkowych na stadionach i obiektach sportowych zgodnie z wytycznymi dla wydarzeń sportowych na tego typu obiektach oraz w otwartej przestrzeni bez ograniczenia liczby uczestników do 150 osób przy zachowaniu zasad dystansu społecznego.

Padła nawet data, co jest bardzo ważne dla wielu firm z branży eventowej, jak również dla twórców. – Od 17 lipca miałyby też być dopuszczalne imprezy plenerowe z udziałem większej liczby widzów niż 150 pod warunkiem zapewnienia nie mniej niż 5m2 na osobę i wyznaczenia miejsc dla publiczności znakami poziomymi – informuje redakcja Antyradio, na bazie strony gov.pl.

Udostępnij: