Kiedy najlepiej brać prysznic – rano czy wieczorem?

REKLAMA

Nikogo nie trzeba przekonywać, że prysznic lub kąpiel trzeba brać codziennie. Niektórzy wolą to zrobić rano, inni wieczorem. Eksperci wypowiedzieli się, która pora jest na to najlepsza.

Ciepła kąpieli, którą zazwyczaj bierzemy wieczorem pozwala odprężyć się, odpocząć po ciężkim dniu. Ciepła woda rozluźnia mięśnie, reguluje temperaturę ciała i pozwala szybciej i spokojniej zasnąć. Dlatego właśnie wieczorem zamiast prysznica powinno się wybierać kąpiel.

REKLAMA

Szybki prysznic rano jest idealny dla osób, które wiodą aktywny tryb życia. Orzeźwiający impuls w postaci prysznica, najlepiej w chłodnej wodzie sprawi, że lepiej będziemy myśleć i wzrośnie poziom naszej energii do działania. Właśnie dlatego prysznic, najlepiej brać rano, a nie wieczorem.

Jak informuje Papilot na podstawie artykułu kobieta.gazeta.pl lekarze uważają, że wieczorna kąpiel ma więcej korzyści, ale poranny prysznic również ma swoje zalety. Czy w takim razie dobrym pomysłem, jest brać rano prysznic a wieczorem kąpiel? W żadnym wypadku. Dlaczego? Bo zbyt częste mycie pozbawia skóry naturalnej warstwy ochronnej w postaci olejów i sebum, a także wysusza naskórek i co ciekawe – może osłabić układ odpornościowy.

Udostępnij: