Kiedy zmienimy czas na letni? Już niedługo!

Powoli kończy się zima i zmiana czasu zbliża się wielkimi krokami. Wiąże się to z koniecznością przestawienia się z czasu zimowego na letni. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? Będziemy spać krócej czy dłużej?

W Polsce obowiązują dwa czasy: letni oraz zimowy. To wiąże się z przestawianiem zegarków dwa razy w roku. Ostatni raz zegarki przestawialiśmy na koniec października 2019 roku. Mogliśmy dłużej pospać.

Czytaj także:  Nie masz się w co ubrać? Te 10 rzeczy, musisz mieć w szafie!

Teraz zbliża się czas przestawiania zegarków na czas letni. To oznacza, że będziemy spać godzinę krócej. Zmiana czasu zimowego na letni nastąpi w ostatnią niedzielę marca. W tym roku wypada to w nocy z 28 na 29 marca. Przyspieszymy wtedy zegarki o godzinę z 2:00 na 3:00. Dzięki zmianie słońce będzie zachodzić godzinę później, a dzień będzie dłuższy.

Czytaj także:  Nie masz się w co ubrać? Te 10 rzeczy, musisz mieć w szafie!

Jak informuje gazeta.pl w ostatnich latach coraz więcej osób krytykuje zmianę czasu. W 2018 roku przeprowadzono ankietę w tej sprawie. Zostało przepytanych 4,6 mln mieszkańców Unii Europejskiej. Okazało się, że za zniesieniem zmiany czasu opowiedziało się 84 proc. głosujących.

To spowodowało, że Parlament Europejski zaproponował projekt ustawy, według której do końca 2021 roku kraje członkowskie UE mają określić, czy wybierają czas letni, czy zimowy. W Polsce ostatni raz zmienimy czas w marcu 2021 roku, decydując się na czas letni.

Czytaj także:  Nie masz się w co ubrać? Te 10 rzeczy, musisz mieć w szafie!

Komentarze