„Kłamstwo trzeba nazywać kłamstwem”. Platforma po materiale TVN24 żąda pilnego zwołania Sejmu

   

Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk poinformował w niedzielę, że zostanie złożony wniosek w sprawie zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych. To efekt materiału TVN24 „Kłamstwo vatowskie”.

Komercyjna stacja w cyklu „Superwizjer” wyemitowała w sobotę program o tzw. przestępcach podatkowych i zakładaniu spółek mających wyłudzać VAT. „W latach 2018-2019 Skarb Państwa, według Ministerstwa Finansów, na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów. To mniej niż jeden procent kwoty. Z kolei Prokuratura Krajowa nie potrafi podać dokładnych danych na temat strat”, informuje TVN24 w opisie materiału „Kłamstwo vatowskie”.

   

„W związku i informacjami @tvn24 i tak zwanym »Kłamstwem Vatowskim« w poniedziałek złożymy wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Komisji Finansów Publicznych. To obok kłamstwa smoleńskiego jedno z tych, które miało manipulować Polakami. Kłamstwo trzeba nazwać kłamstwem”, napisał na Twitterze Tomczyk, odnosząc się do zapewnień obozu władzy i samego premiera Mateusza Morawieckiego o wielkich sukcesach w walce z tzw. mafiami vatowskimi.

Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę