REKLAMA

Kłusownik
Fot. Nadleśnictwo Jarosław

W czwartkowy poranek na terenie Nadleśnictwa Jarosław zatrzymano mężczyznę, który kłusował na leśną zwierzynę. Doszło do tego na skutek współpracy straży leśnej z funkcjonariuszami policji i wykorzystaniu fotopułapki.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w leśnictwie Korzenica, niedaleko miejscowości Wietlin w gminie Laszki. – Obserwowaliśmy miejsca, gdzie znajdowane były wnyki, a zamontowane kamery fotopułapek pozwoliły zebrać dowody w postaci zdjęć i filmów – mówi Stanisław Sopel, komendant straży leśnej w Nadleśnictwie Jarosław.

Kłusownik został złapany na gorącym uczynku

Dzięki zebranym materiałom, straż leśna i policja zdołała zatrzymać kłusownika. – Można powiedzieć, że wnykarz został „usidlony” przez funkcjonariuszy, w tej chwili powadzone są czynności z podejrzanym – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie.

REKLAMA

Mężczyzna, który w ten sposób próbował złapać leśną zwierzynę, może mieć spore problemy. Za tego typu czyn grozi bowiem kara więzienia do pięciu lat. Ponadto sąd decyduje o przypadku przedmiotów, które służą do popełnienia przestępstwa.

Kłusownictwo ściągane jest z art. 53 prawa łowieckiego, grozi za nie kara pięciu lat więzienia. Prócz tego sądy orzekają kary pieniężne za zabicie zwierząt.

REKLAMA

REKLAMA