KNF ostrzega przed nową metodą oszustów. Łatwo dać się nabrać!

fot. Pixabay

W czasie pandemii oszuści stają się coraz bardzie zuchwali. Gołym okiem widać, że aktywność wszelkich „łowców okazji” uległa gwałtownemu wzmożeniu w ostatnich latach. Oszuści są także coraz bardziej efektywni, dzięki technologii, która umożliwia im jeszcze lepsze metody podszywania się pod instytucje lub łatwiejsze poznanie ofiary. W ostatnich dniach na jaw wyszedł kolejny „myk”, dzięki któremu przestępcy mogą wyłudzi od ludzi setki tysięcy złotych.

REKLAMA

„Ostrzegamy przed kolejnym oszustwem inwestycyjnym. Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod spółkę Polsat. Zainwestowanie środków na poniższej stronie jest równoznaczne z ich utratą” – alarmuje Komisja Nadzoru Finansowego.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego opublikował na Twitterze komunikat, w którym ostrzegają przed inwestowaniem w podejrzany podmiot. Oszuści podszywają się pod spółkę Polsat.

REKLAMA

„Aplikacja daje możliwość otrzymania już od 1000 zł dziennie. Posiada sztuczną inteligencję, samodzielnie wyszukuje zyskowne transakcje na giełdzie i zamyka je tylko w celu osiągnięcia zysku. Ultradokładne i wiarygodne obliczenia na podstawie statystyk z giełd z 5 lat. Pospiesz się, aby zająć swoje miejsce w projekcie i osiągnąć nowy poziom dobrego samopoczucia. Codziennie wypłaty, rzetelnie, bez ograniczeń” – czytamy na stronie, przed którą przestrzega KNF.

Oszuści dodatkowo naciskają na potencjalne ofiary, strasząc, że do końca oferty zostały już tylko dwa dni. W ten sposób starają się wywrzeć w ofierze poczucie konieczności szybkiego działania w obawie przed utraconą „okazją”.

„Do końca bezpłatnego wstępu zostały już tylko 2 dni” – zachęcają oszuści.

Na stronie umieszczono, m.in. godło Rzeczpospolitej oraz logo Polsatu. W witrynie można zobaczyć także fałszywy certyfikat, wystawiony na Cyfrowy Polsat.

REKLAMA

Oszuści proszą o podanie imienia, nazwiska, telefonu oraz adresu e-mail.

Podziel się: