Koalicja Europejska rośnie w siłę! PSL dołącza do PO, Nowoczesnej, Zielonych i SLD!

– Będziemy wspólnie w wielkiej koalicji z PO, SLD, Nowoczesną, Zielonymi; będziemy budować koalicję na partnerskich warunkach, nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie – oświadczył w sobotę po spotkaniu władz partii prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

   

Lider ludowców zaznaczył, że kierowana przez niego partia zachowa w Koalicji Europejskiej swoją tożsamość i wierność ważnym dla PSL wartościom. Mówiąc o postulatach programowych Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL będzie zabiegać o jak największy budżet europejski dla Polski w kolejnych latach w Parlamencie Europejskim.

 – My zwiększymy dopłaty i bezpośrednie, i zwiększymy wydatki na politykę spójności. Na samorządność, na solidarność, na subsydiarność, na to wszystko, co jest istotą UE, ale też funkcjonowania PSL – powiedział polityk.

   

Kosiniak-Kamysz przypomniał również, że PSL stawia na „mix energetyczny, na zwiększenie udziału energii odnawialnej”.

 – Przechodzimy na zieloną stronę mocy i w Polsce, i w Europie stawiamy na to wszystko, co jest dostępne u nas, nie sprowadzamy z jakiegokolwiek kraju – zapowiedział szef PSL i dodał, że ludowcy priorytetowo traktują także lepszą komunikację publiczną. – Będą połączenia komunikacyjne, PKS do każdej gminy, my to realizujemy w samorządzie, wzmocnimy to w ramach środków z UE – zadeklarował Kosiniak-Kamysz.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News