Właściciel sieci dyskontów Biedronka na terenie naszego kraju, Jeronimo Martins Polska ma w planach otworzenie stacji paliw przy jednym z warszawskich marketów. Wbrew pozorom, nie będzie ona jednak przeznaczona dla klientów sklepu.

Portugalski właściciel Biedronki wystosował do warszawskiego ratusza Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej w tej sprawie. Wedle niego, stacja miałaby się pojawić obok marketu przy ulicy Przekornej w Warszawie. Sprawa rozpoczęła się 26 marca, zaś dopiero po tygodniu rozpoczęto proces jej rozpatrzenia.

Jeronimo Martins zdecydowanie rozbudowuje swoje działanie. Świadczy o tym chociażby fakt, że będzie to pierwsza stacja paliw obsługiwana przez portugalskiego właściciela Biedronki. Niewykluczone, że w jej ślad pójdą kolejne.

Planowana stacja nie będzie jednak służyła klientom lub innym kierowcom, którzy będą chcieli uzupełnić bak swojego samochodu. Obsługiwać ma ona samochody dostawcze, które zaopatrują poszczególne sklepy pod szyldem Biedronki. Do tej pory Jeronimo Martins organizowało takie miejsca tylko i wyłącznie w centrach dystrybucyjnych.

Specjaliście przewidują, że plany względem budowy stacji mogą mieć drugie dno. Portugalski właściciel Biedronki w raporcie z 2018 roku wskazał, że dość mocno odczuwalny jest na polskim rynku zakaz handlu w niedzielę, który jednak nie obejmuje stacji paliw. Niewykluczone zatem, że jego kolejnym celem będzie zainwestowanie w tę sieć.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę