Koronawirus nie daje za wygraną i rozprzestrzenia się w dalszym ciągu nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Dziś rano odnotowano nowe przypadki zachorowania. Potwierdzono kolejnych siedem przypadków, czyli ogólnie w Polsce choruje już 58 osób. Przypominamy także, że wczoraj jedna osoba zmarła.

Pacjent chory na koronawirusa chorował także na inne choroby. Nowe potwierdzone przypadki koronawirusa dotyczą dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), i 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź).

Obecnie na całym świecie odnotowano łącznie już ponad 134 tys. zachorowań. Wirusa zdiagnozowano u znanych piłkarzy, aktorów oraz polityków.

Państwo podjęło kroki, które mają spowodować, że wirus nie będzie rozprzestrzeniał się zbyt szybko. Zamknięte zostały szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe. Zamknięte są również kina, teatry, opery.

Premier Mateusz Morawiecki zdementował także fakenewsy oraz plotki, które zaczynają się pojawiać i rozszerzać panikę – nie będą zamykane żadne sklepy oraz miasta.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna