Kolejne restrykcje w walce z koronawirusem. Dotyczyć mogą sklepów i zakładów pracy

Z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań, mogą zostać wprowadzone kolejne przepisy zaostrzające izolację. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale zmiany prawdopodobnie będą dotyczyły m.in. robienia zakupów.

W ostatnich dniach jest zauważalny jest wzrost zachorowań na koronawirusa, a to zmusza rządzących podejmowania nowych działań na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii. Jak podaje portal o2.pl, wkrótce możemy spodziewać się kolejnych restrykcji. Wprowadzenie nowych przepisów zapowiedział wicepremier Piotr Gliński w rozmowie z Polsatem News. Polityk Prawa i Sprawiedliwości nie podał jednak szczegółów tych zaostrzeń. Wiadomo tylko, że przepisy administracyjne mają być bardziej restrykcyjne i dotyczyć m.in. sklepów i miejsc pracy. Jeden z wariantów zakłada ograniczenie liczby osób, które równocześnie będą mogły robić zakupy.

Czytaj także:  Mama schowała mu narkotyki... O pomoc poprosił policję!
 

Kilka dni temu ograniczono możliwość przemieszczania się, z wyjątkiem wyjścia do sklepu, apteki, pracy, czy na spacer z psem. Niestety wielu Polaków zlekceważyło obostrzenia, co było widoczne w ostatni weekend. Wiosenna pogoda zachęciła do wyjścia na świeże powietrze, a miejsca publiczne znów były zatłoczone. Naukowcy tymczasem ostrzegają, że największy wzrost zakażeń koronawirusem wciąż przed nami. Dlatego szczególnie w ciągu najbliższych dni ważne jest, by przestrzegać zakazów i wychodzić z domu tylko wówczas, kiedy musimy.

Czytaj także:  Ekspert zdecydowanie o epidemii w Polsce ,,To tylko kwestia czasu"
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS