Mariusz Błaszczak odwołał dowódcę Komponentu Wojsk Specjalnych gen. Wojciecha Marchwicę. Jego stanowisko zostało zajęte przez płk. Sławomira Drumowicza. Do tej pory pełnił on funkcję dowódcy jednostki specjalnej AGAT. W dość krótkim czasie to już trzecia zmiana kadrowa na wysokich szczeblach w wojsku. Wcześniej Minister Obrony Narodowej odwołał inspektora Marynarki Wojennej oraz inspektora Sił Powietrznych.

Nie ma oficjalnych informacji, dlaczego doszło do kolejnych zmian kadrowych i dlaczego odwołano generała Wojciecha Marchwicę. Po południu na oficjalnej stronie MON-u pojawiła się jedynie informacja, że Mariusz Błaszczak od 1 października 2018 roku powołuje na to stanowisko płk. Sławomira Drumowicza.

Kiedy funkcję pełnił Wojciech Marchwica, mówiło się, że nie zostało to najlepiej przyjęte, ponieważ wywodzi się spoza wojsk specjalnych. Zarzucano mu, że nie rozumie specyfiki działania jednostek specjalnych.

W mediach pojawiła się nieoficjalna informacja, że powodem odwołania Marchwicy ze stanowiska miał być konflikt z dowódcą jednostki GROM.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!