Kolejny atak niedźwiedzia na Słowacji. To już plaga

niedźwiedź
fot. Pixabay

Po raz kolejny w ostatnim czasie na Słowacji doszło do ataku niedźwiedzia. Tym razem dzikie zwierzę zaatakowało dwóch mężczyzn, którzy z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Tamtejsze media przekazały, że do zdarzenia doszło poza wyznaczonym szlakiem turystycznym.

REKLAMA

Ten rok jest wyjątkowo obfity, jeśli chodzi o częstotliwość ataków niedźwiedzi na turystów na Słowacji. Tym razem do incydentu doszło w centralnej części kraju, gdzie dzikie zwierzę zaatakowało dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat.

Jak poinformował „Super Express”, jeden z poszkodowanych miał wielonarządowy uraz, natomiast drugi został zraniony w bark. Obaj zostali przetransportowani do szpitala w Bańskiej Bystrzycy w ciężkim stanie, ale lekarzom udało się ustabilizować ich zdrowie.

Turyści zostali zaatakowani poza szlakiem

Słowackie media przekazały, że do zdarzenia mogłoby nie dojść, gdyby mężczyźni trzymali się wyznaczonych szlaków turystycznych. W pewnym momencie z niego zeszli, wbrew informacjom umieszczonym na specjalnych tabliczkach. W taki sposób natrafili na niedźwiedzia.

REKLAMA

Atak miał miejsce w małym masywie górskim o nazwie Polana. Tuż po ataku na miejsce zdarzenia wezwany został śmigłowiec ratowniczy, który zabrał poszkodowanych do najbliższej placówki. Wbrew pozorom mieli sporo szczęścia, że zakończyło się jedynie obrażeniami.

Podziel się: