Władimir Putin
Twitter | Noah Ross

W dalszym ciągu nie ustają spekulacje na temat rzekomo pogarszającego się stanu zdrowia Władimira Putina. Prezydentowi Rosji przypisuje się kilka chorób, między innymi Parkinsona czy nowotwór. Plotki nasiliły się po obchodach Dnia Zwycięstwa.

Władimir Putin był jednym z uczestników obchodów Dnia Zwycięstwa, które w poniedziałek odbyły się na placu Czerwonym. Wygłosił on przemówienie, które zdaniem ekspertów nie zawierało ważnych informacji. Media skupiły się jednak na jego wyglądzie i zachowaniu.

Wiele osób dostrzegło, że Putin mało co się ruszał, a jeśli już to robił, to z należytą ostrożnością. Do ludzi, którzy zgromadzili się na placu machał jedynie lewą ręką, którą również składał kwiaty.

Po zakończeniu przemówienia prezydent Rosji wrócił na swoje miejsce. Na zdjęciu widać, że na nogach miał gruby koc, choć temperatura w Moskwie wynosiła 9 stopni. Ci, którzy widzieli Putina twierdzili, że w trakcie parady wyglądał na „grubego, spuchniętego i schorowanego”.

Sir Tony Radakin, admirał Royal Navy stwierdził, że jest to „interesujący szczegół”. Przypomniał o osobach, które rozmawiały z rosyjskim prezydentem np. Emmanuelu Macronie czy amerykańskich wysoko postawionych urzędników.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę