Rosyjski pułkownik
Twitter | Rob Lee

Rosyjski pułkownik Rusłan Szyrin zginął w wojnie w Ukrainie. Był to szef sztabu 336. Brygady Morskiej Floty Bałtyckiej. Informację o jego śmierci zostały potwierdzone przez rosyjskie media propagandowe.

O śmierci rosyjskiego przywódcy poinformowano na profilu Centrum Komunikacji Strategicznych Sił Zbrojnych Ukrainy. „Kolejny rosyjski pułkownik otrzymał zaproszenie od Kobzona [prorosyjski piosenkarz, który zmarł w 2018 roku]” – napisano.

Rusłan Szyrin był szefem sztabu 336. Brygady Morskiej Floty Bałtyckiej. Rosyjska propaganda również poinformowała o jego śmierci. Dodano tylko, że zginął w trakcie służby wojskowej w bitwie w Ukrainie. Nie podano jednak okoliczności.

Jak podają rosyjskie portale, pułkownik Szyrin „zginął w bohaterskiej walce”. – Marynarze są zawsze na pierwszej linii frontu, mają przydzielone najtrudniejsze zadania – czytamy w komunikacie.

Obecnie liczba rosyjskich żołnierzy, którzy polegli podczas wojny w Ukrainie wynosi ponad 31,5 tysięcy. Ponadto agresorzy stracili 1393 czołgi i 703 systemy artyleryjskie.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę