kombinerki
fot. Pixabay

Kombinerki to narzędzie, które czasami bardzo nam się przydaje. Pewnie chcielibyście wiedzieć, do czego wyjątkowego można ich użyć. Niewykluczone, że ta dodatkowa funkcja ucieszy Waszych znajomych. Kto wie, może kombinerki uratują Waszą imprezę?

Ukryta funkcja kombinerek

Przyrząd ten wraz ze zwykłą śrubką oraz śrubokrętem może być swego rodzaju korkociągiem. Pomoże Wam w awaryjnej sytuacji całkowicie bezpiecznie otworzyć butelkę wina bez specjalnego otwieracza. Co należy zrobić?

Otwieranie wina bez użycia korkociągu

Wystarczy postawić przed sobą butelkę z trunkiem, wziąć śrubę, a następnie wkręcić ją poprzecznie w korek. Możecie mieć z tym pewne kłopoty, jeżeli jest to tania sklejka, a nie prawdziwy korek. Mamy jednak nadzieję, że sobie poradzicie. Tak więc podczas tej operacji musicie korzystać ze śrubokrętu. Gdy śruba jest już wystarczająco wkręcona, załóżcie na nią kombinerki, lecz nie róbcie tego tą stroną co zazwyczaj, tylko od strony „rączek”. Możliwe, że dzięki temu będzie Wam prościej ją złapać.

W tym momencie powoli i bezproblemowo wykręćcie korek z butelki. Jeżeli będziecie mieli z tym jakiś problem, to prawdopodobnie nie wkręciliście śruby wystarczająco głęboko lub zbyt lekko chwyciliście ją kombinerkami, o ile wymyka Wam się ona podczas wykręcania. Po otwarciu butelki możecie spokojnie nalewać trunek do kieliszków.

Tanie kombinerki kupisz tutaj.

Jak otworzyć wino bez korkociągu i kombinerek?

Spróbujcie otworzyć butelkę z alkoholem przy pomocy ząbkowanego klucza. Najpierw zanurzcie go w korku pod ostrym kątem, pilnując, aby klucz wgłębił się daleko w korek. Następnie przekręćcie korek, aż się wydostanie. To, czy metoda zda egzamin, zależy przede wszystkim od użytego klucza. Najlepiej sprawdzi się klucz długi i ostry.

Korek z butelki z winem możecie też wyciągnąć przy pomocy łyżki albo innej podobnej rzeczy, którą macie w zanadrzu. Narzędzie powinno być tępe i czyste. Postawcie butelkę na czymś stabilnym i wciśnijcie korek. Niektóre korki mogą niestety kruszyć się podczas tej czynności, więc warto mieć pod ręką sitko i przelać przez nie trunek do kieliszków.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę