fot. Twitter

Od początku wojny – dzień za dniem – na jaw wychodzą kolejne braki armii Federacji Rosyjskiej. Ukraińcy dawali już świadectwo odnośnie koszmarnych warunków, jakie panują wewnątrz ich czołgów. Brud i ubóstwo. Pokazano także racje żywnościowe, którymi żywią się rosyjscy najeźdzcy… przeterminowane – nie nadawały się do spożycia od 2015 roku! Dzisiaj opublikowano kolejne zdjęcie, które udowadnia, że niewiele zmieniło się w armii od czasów głębokiego Związku Radzieckiego.

Mit „wszechpotężnej rosyjskiej armii” sypie się od pierwszego dnia wojny na Ukrainie. To już 27 dzień najazdu, a Ukraińcy nie zamierzają ustąpić. Ofensywa na Kijów zatrzymała się. Putin najwyraźniej stracił nadzieję, że uda się zdobyć stolicę Ukrainy. Teraz Rosjanie mają rzekomo zrealizować „plan B” – zająć wschodnie okręgi Ukrainy. Oby robili to z taką skutecznością jak do tej pory.

Tymczasem na jaw wychodzą kolejne braki w podstawowym uposażeniu rosyjskich żołnierzy. W pamiętnych czasach, kiedy Armia Czerwona „wyzwalała” m.in. Polskę, radzieccy wojskowi często kradli buty. Szczególnie lubowali się w zegarkach. Okazuje się teraz, że niedaleko pada kawior od ryby – jeśli można to tak określić.

Ukraiński korespondent wojenny – Illia Ponomarenko – opublikował w serwisie Twitter ciekawe zdjęcie. Przedstawia ono rosyjskich żołnierzy – na fotografii zwrócono uwagę na ich buty. Ponomarenko napisał, że… są to buty produkcji ukraińskiej! Nie wiadomo, jak trafiły w ręce Rosjan (choć można się domyślić) oraz dlaczego Rosjanie wolą nosić buty Ukraińców, niż własne (tutaj również można się domyślić).

„Rosyjscy żołnierze zostali zauważeni w ukraińskich butach bojowych Talan. Najwyraźniej wolą produkty ukraińskie od własnych, wytwarzanych w ramach ogromnych budżetów wojskowych” – napisał dziennikarz w mediach społecznościowych.

W innych relacjach ukraińscy żołnierze ujawniali także, że pod pokrowcami z kamuflażem na hełmach okupanta, kryją się… stalowe hełmy z czasów Armii Czerwonej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę