Kompletnie pijana 13-latka nad wodą. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Straż miejska
Fot. Creative Commons

Dzięki rozwadze i reakcji strażniczek miejskich z Poznania, życie 13-latki zostały uratowane. Dziewczyna była do tego stopnia pijana, że nie można było z nią nawiązać kontaktu. Znajdowała się na plaży, tuż przy zbiorniku wodnym.

REKLAMA

Nietypowa, a jednocześnie niebezpieczna interwencja miała miejsce w ostatnią sobotę. Strażniczki z Jeżyc patrolowały wówczas tereny leśno-rekreacyjne przy ulicy Nawrota w Poznaniu. W pewnym momencie zauważyły grupę młodych osób.

Na widok strażniczek dwójka nastolatków uciekła z miejsca, zostawiając na plaży młodą dziewczynę. Jak się okazało, nie stało się tak bez przyczyny. Znajomi 13-latki doskonale musieli wiedzieć, że mogą wpaść w niemałe tarapaty.

REKLAMA

Kompletnie pijana 13-latka trafiła do szpitala

– Okazało się, że była tak upojona alkoholem, że nie była w stanie sama stać, ani logicznie rozmawiać. Nie chciała podać swoich danych osobowych, mówiła, że ich nie pamięta – przekazała Straż Miejska Miasta Poznania.

Funkcjonariuszki wezwały na miejsce policję oraz karetkę pogotowia, a niedługo później pojawił się również ojciec nastoletniej dziewczyny. Po wstępnych oględzinach ratownicy podjęli natychmiastową decyzję o przewiezieniu 13-latki do szpitala.

REKLAMA

Podziel się: