Bundestag odrzucił projekt rozwiązań prawnych przygotowanych przez skrajnie prawicową Alternatywę dla Niemiec (AfD), które miały zagwarantować dokończenie gazociągu Nord Stream 2. Poparło go 83 posłów, przeciw było 556, a 1 wstrzymał się od głosu.

W projekcie AfD znalazły się zapisy o sfinalizowaniu Nord Stream 2 i ochronie prywatnych inwestycji poprzez zakup statków do układania rur. Deputowani tej partii chcieli także, by zagwarantowane zostało wspieranie eksploatacji gazociągu oraz ochrona wolności politycznej Niemiec przed ograniczaniem jej za pomocą sankcji nakładanych przez inne państwa, przede wszystkim USA.

Projekt przepadł w głosowaniu, ponieważ członków parlamentu nie przekonała argumentacja AfD, że sfinalizowanie budowy Nord Stream 2 leży w interesie Niemiec i Europy. Realizacja inwestycji miała, według prawicy, wpisywać się w docelowy trójkąt polityki energetycznej, przyczyniając się do realizacji przystępności cenowej, ochrony środowiska i bezpieczeństwa dostaw w sektorze energetycznym.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!