Jak dbać o włosy zimą?
fot. pxhere.com

Za oknami zima w pełni. Dzisiaj praktycznie cała Polska znalazła się pod białą pierzyną, a temperatura nie zachęcała do spacerów. Pogoda zmusiła nas zatem do wyciągnięcia zimowych ubrań z naszych szaf. Nie dla wszystkich jest to komfortowa sytuacja.

Jak pozbyć się problemu?

Właściciele długich włosów często skarżą się, że w czasie kiedy konieczne jest noszenie czapek, ich fryzury pozostawiają wiele do życzenia. Niestety, czapki sprzyjają elektryzowaniu się włosów. W efekcie, kiedy zdejmujemy nakrycie głowy, ich wygląd jest daleki od oczekiwanego. Jak sobie z tym poradzić?

Aby zapobiec elektryzowaniu się włosów możemy spryskać nasz szalik oraz czapkę, płynem antystatycznym. Specyfik taki bez problemu zakupimy w każdym supermarkecie czy też w sklepie z kosmetykami. Co ciekawe, płyn taki możemy również wykonać samodzielnie.

Domowy płyn antystatyczny

Wystarczy, że zmieszamy ze sobą szklankę wody destylowanej, 1 łyżkę gliceryny oraz ¼ szklanki octu. Aby wzbogacić nasz płyn o ładny zapach, możemy dodać także nieco olejku eterycznego. Całość dokładnie mieszamy i przelewamy do butelki z atomizerem. Gotowe. Takim płynem spryskujemy elementy naszej garderoby, najlepiej przed każdym użyciem. Dzięki temu problem elektryzujących się włosów pozostanie już tylko niemiłym wspomnieniem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę