Adam Niedzielski
Fot.Facebook.com/MZGOVPL

Stało się to, co zapowiadano już od kilku dni. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej zapowiedział, że znoszony zostaje obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach.

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia powiedział, że mamy do czynienia z zauważalnym spadkiem zakażeń koronawirusem. Sytuacji nie pogorszył nawet powrót dzieci do szkół czy masowy przyjazd do kraju Ukraińców.

– Dzisiejsze przypadki to blisko 26 proc. mniej zakażeń niż tydzień temu. Tempo spadku zmalało, ale od czterech dni jest przyśpieszenie i jest większe niż nawet 20 proc. Wczoraj średnia liczba spadła poniżej 10 tys. – zauważył Adam Niedzielski na konferencji.

Minister zdrowia ogłosił również, że 28 marca przestanie obowiązywać konieczność noszenia maseczek. – To zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych, bez względu na to, czy mówimy o pacjentach, czy pracownikach – zaznaczył.

– Zniesienie obowiązku nie oznacza, że maseczki nie mogą być używane, gdy identyfikujemy, że ryzyko zakażenia jest duże. Jeżeli jesteśmy w dużych skupiskach ludzkich, rekomenduję, by tych maseczek używać – podkreślał minister zdrowia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę