Adam Niedzielski
Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości restrykcje pandemiczne przestaną obowiązywać w stopniu, w jakim działają obecnie. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że planowane jest poluzowanie obostrzeń.

W rozmowie z „Faktem” Niedzielski przyznał, że rząd dostrzega obecnie znaczącą poprawę sytuacji epidemicznej w Polsce. Piąta fala nie generuje już tak wielu hospitalizacji, jak to było jeszcze jakiś czas temu.

W związku z tym zapowiedział, że planowane jest poluzowanie restrykcji. – W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszaniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19. Potem krok po kroku będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń – dodał.

Niedzielski odniósł się również do kwestii maseczek. – Jeśli chodzi o maseczki, będę zalecał przede wszystkim, by osoby, które czują, że dotknęła je jakaś infekcja, nosiły maseczki, które zostaną z nami, nie na zasadzie obowiązku, ale na zasadzie rekomendacji. Myślę, że będzie to istotna prewencja zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny – powiedział.

Szef resortu skomentował także kwestię nauki zdalnej. – Jeżeli ta sytuacja się utrzyma, to na pewno w przyszłym tygodniu będziemy z panem ministrem Przemysławem Czarnkiem reagowali. Przywracanie nauki stacjonarnej jest absolutnie priorytetem – powiedział.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę