LGBT
Wikimedia

Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce pojawił się w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. Opowiedział o Marszu Równości w Częstochowie, który jego zdaniem jest „inwazją kulturową”, a celem jest „zaoranie chrześcijaństwa”.

16 lipca w Częstochowie zorganizowany zostanie Marsz Równości. Zgodnie z harmonogramem wydarzenia, uczestnicy będą maszerować między innymi aleją Henryka Sienkiewicza, tuż przy klasztorze na Jasnej Górze.

– Nie możemy reagować milczeniem, obojętnością, dlatego zapraszam w imieniu organizatorów zrzeszonych w inicjatywie „Broń Królowej” na Jasną Górę 16 lipca. O godz. 12:30 – modlitwa różańcowa, o godz. 13:15 – konferencja, o godz. 14:00 – uwielbienie, zaś o godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, symboliczna Eucharystia, ponieważ będzie jej przewodniczył przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Zakończymy drogą krzyżową z archidiecezją poznańską – mówił w Radiu Maryja dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce.

Jego zdaniem aktywa forma protestu w formie modlitwy to jedyny skuteczny sposób. – Nie możemy pozwolić sobie tylko na to, że będziemy słać protesty, bo ci ludzie z pisemnymi protestami się nie liczą – dodał.

– To jest inwazja kulturowa. Ich celem jest jedna rzecz. Nie tylko „zaoranie” chrześcijaństwa, ale przejęcie całej symboliki. Bardzo często „lewacy” podają nam wzory zachodniego Kościoła, mam tutaj na myśli Kościół w Niemczech, gdzie nawet kardynałowie promują LGBT w Kościele – powiedział na antenie Radia Maryja rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!