W Kałuszynie niedaleko Mińska Mazowieckiego pracująca koparka uszkodziła gazociąg znajdujący się na ulicy. Z tego powodu ewakuacji musiało zostać poddanych około 500 osób, głównie dzieci ze szkoły i przedszkola.

Do uszkodzenia gazociągu doszło na ulicy Polnej w położonym 17 kilometrów od Mińska Mazowieckiego Kałuszynie. Awaria powstała wskutek najechania na rurę koparki, która w tym miejscu wykonywała prace remontowe. Na miejscu zdarzenia bardzo szybko zjawiła się policja, straż pożarna oraz służby odpowiedzialne za zabezpieczenie instalacji. Najważniejszą informacją jest fakt, że główny zawór nie uległ uszkodzeniu, wskutek czego nie pojawiło się bezpośrednie zagrożenie wybuchem.

Pomimo tego, uszkodzenie gazociągu zmusiło służby bezpieczeństwa do przeprowadzenia masowej ewakuacji. Oddaleni od miejsca zdarzenia zostali głównie uczniowie pobliskiej szkoły i przedszkola. W trakcie akcji zaopiekowano się łącznie ponad 500 osobami, które zostały przetransportowane w bezpieczne miejsce.

Kolejnym skutkiem najechania przez koparkę na gazociąg były utrudnienia komunikacyjne. Interwencja służb spowodowała, że na drodze krajowej numer 2, która przegiega przez centrum Kałuszyna, powstał około 2-kilometrowy korek na drodze prowadzącej do Warszawy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna