Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w rządzie Mateusza Morawieckiego. Jak donosi portal Wirtualna Polska, wirus dotarł także do Ministerstwa Sprawiedliwości kierowanego przez Zbigniewa Ziobrę.

Zarażeni SARS-CoV-2 to dwaj doradcy szefa resortu, członkowie gabinetu politycznego Ziobry. Obaj mieli styczność z ministrem środowiska Michałem Wosiem oraz urzędnikiem Lasów Państwowych, u których obecność wirusa COVID-19 potwierdzono kilka dni temu. Sam Ziobro – jak wykazały testy – jest zdrowy.

Jak stwierdziła rzecznik resortu sprawiedliwości Agnieszka Borowska, obaj doradcy, gdy tylko „pojawiły się objawy przeziębienia, zostali odesłani natychmiast do domu”. – Początkowo mieli objawy wskazujące na grypę. W międzyczasie okazało się, że minister Michał Woś ma koronawirusa. Po badaniach, zakażenie potwierdziło się również u pracowników gabinetu politycznego – powiedziała WP.

Borowska podkreśliła również, że „gdyby nie szybka reakcja ministra i odesłanie doradców do domu, zapewne mielibyśmy koronawirusa wśród kierownictwa resortu”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę