Koronawirus w Szczecinie i w Radomiu? Są wyniki testów

Zarażenie koronawirusem wykluczono w czwartek u trzech pacjentów szpitala wojewódzkiego w Szczecinie, w tym u trzynastolatka. Sześć osób pozostaje wciąż w szpitalach w Zachodniopomorskiem w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Wyniki przeprowadzonych testów wykluczyły również zarażenie się koronawirusem przez kobietę, która niedawno wróciła z Hongkongu, a po powrocie trafiła na oddział zakaźny szpitala w Radomiu.

– Testy na obecność koronawirusa u dwóch osób dorosłych i trzynastolatka są ujemne – poinformował PAP w czwartek Mateusz Iżakowski, p.o. rzecznika prasowego szczecińskiego szpitala wojewódzkiego.

Czytaj także:  Trump w ONZ: Musimy pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za Covid-19

Jak dodał Iżakowski, na oddziale zakaźnym szpitala pozostają jeszcze trzy dorosłe osoby w związku z podejrzeniem koronawirusa. Testy z pobranymi od tych pacjentów próbkami zostały przesłane do PZH.

Badania wykluczyły również zakażenie niebezpiecznym wirusem u pacjentki jednego z radomskich szpitali. Kobieta ta w ostatnich dniach wróciła do Polski z Hongkongu.

Rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu Małgorzata Gregorczyk ujawniła, że na wyniki testu na obecność koronawirusa czeka jeszcze pacjent przebywający na oddziale zakaźnym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Czytaj także:  Arcybiskup Gądecki zakazuje promowania inicjatywy „Stop LGBT” na terenach kościelnych

Mężczyzna w środę z kaszlem i wysoką gorączką zgłosił się do jednej z radomskich przychodni i od razu został karetką przewieziony do szpitala. Wcześniej przebywał w Niemczech i podejrzewał, że mógł się tam zarazić koronawirusem.

Według Małgorzaty Gregorczyk wyniki tego pacjenta, które potwierdzą zakażenie koronawirusem lub je wykluczą, powinny być znane w piątek.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.