– Nie ma żadnych strat spowodowanych przez koronawirus – powiedział Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie dla telewizji publicznej. – Na wirusowe zapalenie wątroby umiera 3-4 razy więcej ludzi niż na koronawirusa, ale że rząd z tym nic nie robi, to nie ma żadnych strat. Straty są spowodowane przez działanie rządu – oświadczył lider Konfederacji.

– Może być żal ludzi umierających na raka, bo jest mniej pieniędzy na raka, ludzi się nie przyjmuje do szpitali, bo są zajęte pod COVID i tak dalej. Per saldo działania rządu spowodowały na pewno większą śmiertelność – mówił poseł.

Odnosząc się do konsekwencji wprowadzanych w Polsce obostrzeń, Korwin-Mikke oskarżył na Twitterze rząd Mateusza Morawieckiego o prowadzenie złej polityki gospodarczej w czasie pandemii koronawirusa.

Jego zdaniem zamiast wprowadzać lockdown Polska powinna była pójść „drogą Szwecji lub Białorusi”. „Przypominam, że premier Norwegii już przeprosiła za to, że uległa panice. Czas, aby nasz rząd zrobił podobnie”, napisał Korwin-Mikke.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę