Korwin-Mikke usunięty z Facebooka! „Faszyści i Bolszewicy usunęli mi stronę”!

Spośród wszystkich polskich polityków to właśnie Janusz Korwin-Mikke cieszył się największa popularnością na Facebooku. Jego konto obserwowało niemal 780 tys. użytkowników. Okazało się, że administratorzy portalu usunęli jego konto.

   

Do sprawy odniósł się sam polityk. Nie przebierając w słowach stwierdził on, że to faszyści i bolszewicy usunęli jego profil. – W imię pielęgnowani wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników apelujemy o przywrócenie strony, którą obserwowało 800 000 Polaków! – tak z kolei napisał Konrad Berkowicz z Konfederacji. Dodał też, że „my mamy prawo stosować nacisk konsumencki i wyrażać na temat tej decyzji swoje zdanie”.

Również Stanisław Tyszka z Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15 ocenił całą sytuację. Stwierdził, że Korwin-Mikke pewnie nie tego spodziewał się przez swoje liczne prowokacje. – Ale to pokazuje też, jakie nowe ramy debaty, ograniczanie wolności słowa i cenzurę narzuca globalna dominacja kilku serwisów społecznościowych – napisał na Twitterze Tyszka.

   

Janusz Korwin-Mikke zgromadził na Facebooku największe grono obserwujących spośród wszystkich polityków. Wyprzedził między innymi Andrzeja Dudę (755 tys. obserwujących) czy Szymona Hołownię (700 tys. obserwujących).

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News