Korwin-Mikke usunięty z Facebooka! „Faszyści i Bolszewicy usunęli mi stronę”!

REKLAMA

Spośród wszystkich polskich polityków to właśnie Janusz Korwin-Mikke cieszył się największa popularnością na Facebooku. Jego konto obserwowało niemal 780 tys. użytkowników. Okazało się, że administratorzy portalu usunęli jego konto.

Do sprawy odniósł się sam polityk. Nie przebierając w słowach stwierdził on, że to faszyści i bolszewicy usunęli jego profil. – W imię pielęgnowani wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników apelujemy o przywrócenie strony, którą obserwowało 800 000 Polaków! – tak z kolei napisał Konrad Berkowicz z Konfederacji. Dodał też, że „my mamy prawo stosować nacisk konsumencki i wyrażać na temat tej decyzji swoje zdanie”.

REKLAMA

Również Stanisław Tyszka z Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15 ocenił całą sytuację. Stwierdził, że Korwin-Mikke pewnie nie tego spodziewał się przez swoje liczne prowokacje. – Ale to pokazuje też, jakie nowe ramy debaty, ograniczanie wolności słowa i cenzurę narzuca globalna dominacja kilku serwisów społecznościowych – napisał na Twitterze Tyszka.

Janusz Korwin-Mikke zgromadził na Facebooku największe grono obserwujących spośród wszystkich polityków. Wyprzedził między innymi Andrzeja Dudę (755 tys. obserwujących) czy Szymona Hołownię (700 tys. obserwujących).

REKLAMA